Брой 6

Новини

Веселин Георгиев е световен шампион!
31.07.2008
От 20-ти до 30-ти юли в Санкт Гален, Швейцария се проведе световното първенство за хора с увреден слух. С отличния резултат 9,5 т.от 11 възможни (8 победи и 3 ремита) Веселин Георгиев убедително завоюва първото място и стана Световен шампион. Честито!
Подробности

Иван Чепаринов в Сочи
30.07.2008
От 30-ти юли до 15-ти август в Сочи, Русия се провежда вторият турнир от веригата Гран При на ФИДЕ. Участват 14 супергросмайстори, а категорията на турнира е 19-та.
Наш представител в този престижен турнир е гм Иван Чепаринов.
Подробна информация и партии на живо на официалния сайт

Приятелска среща България - Румъния (жени)
28.07.2008
Отборите на България и Румъния (жени) се срещат в приятелски мач в Козлодуй от 1-ви до 4-ти август.
По 4 състезателки от двете страни играят 4 кръга по шевенингенска система.

Открит Шампионат - жени
24.07.2008
От 25-ти до 31-ви юли в гр. Враца се проведе Откритият Шампионат за жени. Победителка със 7т. от 9 възможни стана Ирина Булмага от Молдова.
Подробна информация на oфициалния сайт

ДОП - А и Б групи 2024
18.07.2008
БФ Шахмат уведомява шахматните клубове, че Държавните отборни първенства за мъже и жени - А и Б групи ще се проведат в Хотел Самоков - к.к. Боровец от 1-ви до 7-ми октомври 2024 г.
Крайният срок за преотстъпване на състезатели за първенствата е 01.09.2008 г.
Подробности

Покани за турнири

В тази секция се публикуват пристигнали в БФШ покани за участие в турнири. Желаещите трябва да дадат заявка. Предимство се дава на заявки от ШК.